Centrum nápovědyNápověda
Stříbro
Spoření ve formě stříbrných slitků

Vy si vybíráte stříbro jako cíl spoření.
S každým nákupem Vám budou přiděleny podíly na velkých slitcích stříbra.

Stříbro
Drahý kov s antibakteriálním účinkem

Díky svému antibakteriálnímu účinku je stříbro důležité užitím v medicíně. Průmysl z této jeho vlastnosti profituje v oblasti výroby ledniček a praček. Už v období starých Egypťanů byla tato jeho vlastnost lidstvu známá a uchovávali pitnou vodu v postříbřených nádobách.

Disponuje nejvyšší vodivostí ze všech kovů

Stříbro se vyznačuje nejvyšší elektrickou a termickou vodivostí ze všech kovů a nachází uplatnění v každém autu, mobilním telefonu a vypínači světla. Stříbro neoxiduje a je nenahraditelné v průmyslu.

Zásoby
stříbra se zmenšují

Stříbro profituje z toho, že je jen z malé části považované za investiční kov, na druhou stranu ze skutečnosti, že větší část roční nové produkce se používá na průmyslové účely

„Nevyhnutelně potřebné stříbro, jehož zásoby se tenčí není správně zhodnoceno a představuje jednorázovou neopakovatelnou šanci."
Ted Butler – analytik stříbra
Zásoby stříbra se zmenšují

Stříbro není možné těžit neomezeně. Celkové, ještě vytěžitelné množství se odhaduje na přibližně 510 000 tun a postačí při stejném objemu těžby ještě na cca 20 let.

Poptávka po stříbru stoupá

Světový nedostatek vody vede k hledání nových cest pro získání vody za použití stříbra. Stoupající počet obyvatelstva světa potřebuje elektrické přístroje a nutnost použití v lékařství stoupá.

Dalšími oblastmi použití jsou solární zařízení. Sluneční energie je rozvíjející se oblastí, která v budoucnosti předpokládá velkou potřebu stříbra.